Informacje

ZUS podsumował składki dla firm za 2021 [VIDEO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował ubiegłoroczne wpłaty składek przedsiębiorców i umieścił informacje o rozliczeniu wpłat na profilach płatników w Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Część z nich dostanie jednak rozliczenia papierowe – listy zostaną wysłane do tych płatników, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na platformie i mają nadpłatę powyżej 160 zł.

– Ponad 119 tys. płatników składek w woj. lubelskim dostało informację o rozliczeniu ich kont za 2021 rok – informuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS. Rzeczniczka instytucji dodaje, że w przypadku ponad 80 tys. płatników składek z naszego regionu widniała nadpłata, może to wynikać z tego, że część firm z wyprzedzeniem opłaciło składki za grudzień. Taką nadpłatę można wykorzystać pomniejszając sobie bieżące składki albo występując do ZUS z wnioskiem o zwrot na rachunek bankowy. Ponad 17 tys. płatników miało zaś w ZUS zaległość, jeżeli jest to niewielka kwota, to można ją uiścić przy okazji bieżących składek, natomiast jeśli kwota jest większa, należy skontaktować się z doradcami ds. ulg i umorzeń w ZUS. Doradcy pomogą np. w złożeniu wniosku o rozłożenie takiego zadłużenia na raty.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Rozliczenia z ZUS w całej Polsce otrzymało niemal 2 mln 800 tys. płatników składek.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button