InformacjeMiasto Puławy

Chcesz kupić węgiel? Zgłoś zapotrzebowanie do Urzędu Miasta

To istotna wiadomość dla osób, które ogrzewają swoje domy i mieszkania węglem, jednak jeszcze nie zdążyły go kupić. Trwają bowiem prace nad ustawą o możliwości sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach przez samorządy. Mimo, że dokument nie wszedł jeszcze w życie, poszczególne gminy już szykują się do realizacji jego zapisów.

Dlatego też Urząd Miasta Puławy apeluje do wszystkich, którzy są zainteresowani kupnem węgla o zgłaszanie takiego zapotrzebowania do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. Informacje pozwolą urzędnikom na zorientowanie się, jak wiele osób chciałoby skorzystać z takiego rozwiązania. Termin na zgłaszanie takiej chęci jest bardzo krótki, ponieważ wnioski będą przyjmowane tylko do najbliższego poniedziałku.

Ustawa zakłada, że samorządy poprzez swoje spółki będą mogły sprzedawać węgiel po preferencyjnej cenie nie większej niż 2 tysiące złotych za tonę. Dokument przyjął już Sejm, a teraz trwają nad nim prace w Senacie. Ustawa ma wejść w życie dzień po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw, a wtedy samorządy będą miały zaledwie trzy dni na powiadomienie mieszkańców, czy dana gmina będzie dystrybuować węgiel.

W komunikacie puławskiego Urzędu Miasta czytamy, że musi zostać przeprowadzona analiza “możliwości prawnych i organizacyjnych” uczestnictwa puławskiego samorządu w programie dystrybucji węgla. Aby zgłosić chęć zakupu węgla po preferencyjnej cenie, należy dzwonić pod numery telefonu Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności: 81 458 61 88, 81 458 61 90 oraz 81 458 61 91 w godz. 7:30-15:30 do najbliższego poniedziałku.

Zdj. ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button