Miasto Puławy

Szkoła społeczna zbiera elektrośmieci [VIDEO]

Do piątku 15 stycznia Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Ch. P. Aignera w Puławach prowadzi zbiórkę elektrośmieci. O tym, jak problematyczne są odpady elektryczne i elektroniczne, których nie można wyrzucić do zwykłego śmietnika, przekonaliśmy się już nie raz.

Dzięki tej inicjatywie osoby, które mają problem z pozbyciem się starych, nie działających sprzętów, mogą przynieść je do szkoły i umieścić w przygotowanym w tym celu miejscu.

– Jeden z celów szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego to kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów – podkreśla Małgorzata Witek, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ch. P. Aignera. Jak dodaje, akcja zbiórki elektrośmieci ma na celu także pobudzanie wrażliwości ekologicznej uczniów. Społeczne Liceum dołączyło bowiem do inicjatywy, organizowanej przez Polską Korporację Recyklingową z Lublina.

Małgorzata Witek – dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ch.P. Aignera

Nie każdy mieszkaniec Puław może sobie pozwolić na samodzielne wywiezienie starych sprzętów do punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Dęblińskiej. Dzięki takim akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, a zużyte sprzęty, przy odpowiednim zagospodarowaniu, będzie można przetworzyć i wykorzystać ponownie.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button