Informacje

Świadczenie “Dobry Start” – dyżur pracowników ZUS w Puławach

Jeszcze do końca listopada można składać wnioski o przyznanie świadczenia 300 plus w ramach programu “Dobry Start”. Jest to jednorazowa zapomoga dla uczniów bez względu na dochód rodziny.

Wnioski o przyznanie świadczenia można w tym roku składać tylko drogą elektroniczną, dlatego też w najbliższym czasie po raz kolejny w kilku miejscowościach pojawią się pracownicy ZUS, którzy mają służyć pomocą osobom, które nie są biegłe w obsłudze komputera. Poszczególne dyżury będą odbywać się w godz. 10:00-13:00. Przedstawiciele ZUS pojawią się także w Puławach.

– Wnioski o świadczenia Dobry start 300 plus będziemy przyjmowali jeszcze do listopada, więc cały czas do nas wpływają, w najbliższych dniach nasi pracownicy będą pomagali w składaniu wniosków mieszkańcom kilku miejscowości – zapowiada Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego ZUS. We wtorek przedstawiciele ZUS będą mieli swój dyżur w placówce KRUS w Puławach.

Małgorzata Korba przypomina, że nie tylko rodzice i opiekunowie dzieci mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie świadczenia Dobry Start, mogą to zrobić również pełnoletni uczniowie. Chodzi o osoby, które nie są już na utrzymaniu rodziców, czyli mają od nich alimenty lub rodzice nie żyją, a także o tak zwane osoby usamodzielniane, czyli opuszczające np. rodzinę zastępczą lub dom dziecka.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Świadczenie Dobry Start przysługuje uczniom do 20. roku życia, w przypadku osób niepełnosprawnych – do 24. roku życia. Dotychczas pomoc finansowa trafiła już na konta ponad 4 milionów rodziców i opiekunów uczniów w całej Polsce.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button