Miasto Puławy

Noc Innowacji w Puławach

Jak unosić się nad ziemią? Jak utworzyć wodno-cukrową tęczę? Jak zrobić wulkaniczną lawę w szklance? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą specjaliści działającego w Puławach Laboratorium Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych.

Podczas wydarzenia Noc Innowacji pracownicy Sekcji Związków Biologicznie Aktywnych oraz Laboratorium Tworzyw BIOdegradowalnych pokażą między innymi, nad jakimi projektami pracują na co dzień. Uczestnicy pokazów zobaczą ciekawe procesy chemiczne, dowiedzą się też, jakie pozytywne zastosowanie może mieć dwutlenek węgla. Zaprezentowany zostanie także cały proces otrzymywania różnych wyrobów codziennego użytku z tworzyw biodegradowalnych od surowca do produktu.

Puławska Noc Innowacji odbędzie się w sobotę 9 października w godz. 18:00-22:00 w Laboratoriach Łukasiewicz INS znajdujących się w budynku Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia Digital Festival. Wstęp do laboratoriów w tym czasie jest wolny.

Plakat: INS Łukasiewicz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button