Sport

Azoty wróciły na zwycięską ścieżkę

Po dość nieoczekiwanej porażce we własnej hali z Energą Kalisz, szczypiorniści Azotów Puławy chcieli zatrzeć złe wrażenie. W trzeciej kolejce PGNiG Superligi puławscy piłkarze ręczni wybrali się do Lubina, aby rozegrać mecz z miejscowym Zagłębiem.

Puławianie dobrze weszli w mecz, zdobywając pierwsze dwie bramki. Gospodarze chwilę później również odpowiedzieli dwoma trafieniami. Z czasem przewaga Azotów stawała się coraz wyraźniejsza, w pewnym momencie goście z Puław zdobyli 5 bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 12:6. Do przerwy wysokie prowadzenie Azotów utrzymało się, puławianie prowadzili 19:14.

W drugiej połowie sytuacja na placu gry nie zmieniła się znacząco, a azotowy nie pozostawili lubinianom złudzeń, który zespół tego dnia był lepszy. Ostatecznie piłkarze ręczni z Puław zgromadzili 9 bramek przewagi, wygrywając 36:27. Duża w tym zasługa strzegącego puławskiej bramki Wadima Bogdanova, który zakończył mecz z 42-procentową skutecznością i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

MKS Zagłębie Lubin – Azoty-Puławy 27:36 (14:19)

Azoty-Puławy: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko, Zivkovic, Jurecki, Jarosiewicz, Przybylski, Rogulski, Dawydzik, Fedeńczak, Podsiadło, Łangowski, Bachko, Kowalczyk

Foto: KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button