Miasto Puławy

21. Dzień Papieski w Puławach

Od ponad dwudziestu lat październik jest miesiącem szczególnie poświęconym postaci Jana Pawła II. W okolicach daty rocznicy jego wyboru obchodzony jest Dzień Papieski, także i w tym roku to wydarzenie się odbędzie.

W ramach jego obchodów tradycyjnie już odbędą się konkursy plastyczny, wokalny oraz recytatorski. Wszystkie skupiają się wokół tematyki religijnej. W konkursach mogą uczestniczyć zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe. W przypadku konkursu wokalnego pieśni religijne śpiewać mogą soliści, chóry jak również zespoły wokalno-instrumentalne. Przesłuchania w konkursie recytatorskim odbędą się 5 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, zaś dzień później na scenie Domu Chemika zaprezentują się uczestnicy konkursu wokalnego. Swoją chęć udziału w konkursach wokalnym i recytatorskim należy zgłosić do 1 października, zaś prace do konkursu plastycznego wraz z kartą zgłoszenia będą przyjmowane do 4 października w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”.

Rozstrzygnięcie wszystkich trzech konkursów nastąpi 10 października w kościele pw. Świętej Rodziny w Puławach. Szczegóły dotyczące konkursów związanych z Dniem Papieskim oraz ich regulamin znajdują się na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button