Miasto Puławy

Sprzątanie świata pod Pałacem Marynki |#LPU24.pl

Europejski Tydzień Mobilności to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską na rzecz podnoszenia świadomości dotyczącej zrównoważonej mobilności w miastach. W tym roku hasło przewodnie to “Oszczędzaj energię”.

Głównymi założeniami kampanii jest promowanie różnych form aktywności fizycznej, ekologicznych środków transportu, wydarzeń oraz konkursów związanych z eko tematyką.
Nasze miasto wraz z POK „Dom Chemika” włączają się do obchodów ETM, oferując mieszkańcom szereg imprez. Jedną z nich jest Sprzątanie Świata.

Jak mówi instruktor POK „Dom Chemika” Renata Szczypa, młodzież z puławskich szkół bardzo chętnie włączyła się w inicjatywę sprzątania. Do udziału w akcji zgłosiło się 13 puławskich szkół, zarówno miejskich jak i powiatowych. Sprzątanie rozpoczęło się o godz. 10:00, każda grupa miała wyznaczony swój rewir, wszyscy spotkali się na finale akcji na placu przed Pałacem Marynki. Młodzież uczestniczyła w konkursach na temat segregacji odpadów. Radości z udziału najmłodszych mieszkańców miasta w tej akcji nie krył prezydent Puław Paweł Maj, który również spotkał się z uczestnikami tej inicjatywy.

Główne obchody ETM odbywają się co roku od 16-22 września, a ich zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu.

autorzy: M. Strzelecka, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button