InformacjeMiasto Puławy

Przez Puławy po serce dla Darii [VIDEO]

Jacek Balcerak znowu wyruszył w charytatywną trasę. W sierpniu ubiegłego roku swoim spływem kajakowym od źródeł Wisły do jej ujścia wspierał zbiórkę pieniędzy dla Kingi, której rodzice potrzebowali pieniędzy na zabieg pozwalający stanąć jej na własne nogi.

Ubiegłoroczna akcja zakończyła się sukcesem i dziewczynka obecnie przechodzi rehabilitację po serii zabiegów. Jednak niestety osób potrzebujących pomocy w Polsce nie brakuje, w związku z tym Jacek ponownie wyruszył w podróż. Tym razem pokonuje pieszo 1000 km trasę od Ustrzyk, a właściwie od Przemyśla, do Świnoujścia, aby wesprzeć pięcioletnią Darię, u której stwierdzono niedorozwój lewej części serca i wsteczną koarktację aorty.

– W planach pierwszych start miał być z Ustrzyk Dolnych, ale tam pojawiły się kłopoty z dojazdem, więc wystartowałem z Przemyśla, miastem kończącym jest Świnoujście – mówi Jacek Balcerak. Organizator wędrówki dodaje, że w jej trakcie chciałby przekroczyć granicę tysiąca przebytych kilometrów. Wzorem poprzedniej wyprawy, Jacek Balcerak prowadzi stronę facebookową „W drodze po serce dla Darii”, gdzie opisuje wszystkie miejscowości, które odwiedza oraz przygody swojego przyjaciela – kota, z którym wędruje. Na tym profilu znajduje się link do wpłat dla Darii. Jacek Balcerak zaapelował o dokonywanie wpłat na rzecz dziewczynki, nawet w drobnych kwotach.

Jacek Balcerak – Organizator zbiórki dla Darii

Aby osiągnąć cel potrzeba ponad 200 000 zł, z czego celem marszu jest 50 000. Postępy podróży Jacka można śledzić na facebookowej stronie “W drodze po serce Darii” https://www.facebook.com/wdrodzeposercedarii. Zbiórka znajduje się pod adresem https://www.siepomaga.pl/wdrodze.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button