Miasto Puławy

Budżet Obywatelski 2022 – ostatnie dni na zgłaszanie projektów!

Jeszcze do środy mieszkańcy Puław mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku kwota do rozdysponowania na wybrane propozycje puławian to 500 tysięcy złotych.

Aby móc zgłosić swój projekt, trzeba być mieszkańcem Puław i mieć ukończone 16 lat. Projektodawca powinien pobrać odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy w zakładce Budżet Obywatelski i wypełnić go. Swój projekt powinien poprzeć podpisami 20 innych osób. Wypełniony formularz należy złożyć w formie papierowej do skrzynki podawczej Urzędu Miasta od strony Sądu Rejonowego, elektronicznie bądź pocztą. Ta sama osoba może zgłosić kilka projektów.

Z harmonogramu przygotowanego przez prezydenta Pawła Maja wynika, że z tegorocznej kwoty pół miliona złotych 350 tysięcy zostanie przeznaczone na projekty duże, zaś pozostałe 150 tysięcy – na projekty małe. Głosowanie na już zatwierdzone propozycje mieszkańców rozpocznie się 21 września i potrwa tydzień. Realizacja wybranych przez puławian przedsięwzięć nastąpi już w przyszłym roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button