InformacjeMiasto Puławy

Pracownicy Azotów będą szkolić się w VR [VIDEO]

Wyszkolenie nowego pracownika to dla każdej firmy wyzwanie. Wymaga to czasu, niesie ryzyko szkód oraz nierzadko odciąga bardziej doświadczone osoby od zadań, przy których są potrzebni.

Grupa Azoty “Puławy” we współpracy z firmą AppsBow stworzyła program mający pomóc w szkoleniu, a w przyszłości także egzaminowaniu aparatowych pracujących bezpośrednio przy obsłudze instalacji.

Tomasz Hryniewicz – Prezes Zarządu Grupy Azoty “Puławy”, Radosław Góra — Starszy specjalista technolog

– Nasi pracownicy mogą się uczyć w sposób bezpieczny bez konsekwencji uszkodzenia czegokolwiek, przede wszystkim w bezpieczeństwie dla wlanego zdrowia, dzięki czemu ograniczamy koszty potencjalnych awarii i błędów, dając szansę przejścia w tej wirtualnej rzeczywistości zarówno procedur standardowych jak i awaryjnych – tłumaczył prezes Zakładów Azotowych „Puławy” Tomasz Hryniewicz.

Starszy specjalista technolog Radosław Góra tłumaczy, że w programie dla pracowników puławskich Azotów istnieją 3 tryby: podstawowy, w którym uczący się ma dostęp do wszystkich podpowiedzi, szkoleniowy, w którym podpowiedzi są ograniczone do minimum oraz tryb egzaminacyjny, w którym zakłada się znajomość instalacji u pracownika. – Wprowadziliśmy bardzo nowoczesne rozwiązanie, jakim jest przeniesienie się w świat wirtualnej rzeczywistości przy pomocy okularów VR i kontrolerów, gdzie niejako wcielamy się w postać aparatowego i mamy wykonać zlecone mu zadania. Radosław Góra podkreśla, że jest to świetne rozwiązanie dla nowych pracowników na naukę, jak również daje możliwość utrwalenia wiedzy dla starszych pracowników.

Program ma być rozwijany tak, aby pojawiało się więcej scenariuszy, co da większe możliwości szkoleniowe.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button