Miasto Puławy

Budżet Obywatelski 2023 – trwa głosowanie

Od poniedziałku puławianie mogą głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do wyboru jest 18 projektów dużych i 6 małych, z każdej kategorii głosujący mogą wybrać po 3 najbardziej im odpowiadające pomysły.

Głosowanie jest przeprowadzane wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta w zakładce Budżet Obywatelski. Osoby, które nie mają możliwości zagłosowania w domu, mogą skorzystać z przygotowanego przez miejskich urzędników punktu wyborczego, który znajduje się w Urzędzie Miasta przy wejściu od strony sądu. Punkt działa w godzinach pracy urzędu.  Zgłoszone projekty są bardzo różnorodne, dotyczą poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wzbogacenia przestrzeni miejskiej o różnego rodzaju udogodnienia czy organizacji imprez kulturalnych bądź sportowych.

Głosowanie potrwa do poniedziałku 12 września do godz. 15:30. Wybrane przez mieszkańców projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Kwota przeznaczona na realizacje projektów to 500 tys. złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button