InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Z jakiego źródła ciepła korzystamy? Musimy to zgłosić

Panujące latem temperatury sprawiają, że naszych myśli raczej nie zaprząta sprawa ogrzewania naszego mieszkania czy domu. Warto jednak zainteresować się nowym obowiązkiem, który od 1 lipca będzie spoczywać na właścicielach budynków właśnie w związku z ogrzewaniem.

Właśnie od tego dnia posiadacze oraz zarządcy nieruchomości będą musieli zgłosić, z jakich źródeł ciepła lub spalania paliw korzystają. Deklarację można wypełnić elektronicznie i wysłać bezpośrednio do prowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zgłoszeń można także dokonywać pisemnie w Urzędzie Miasta.

W przypadku starych budynków termin na zgłoszenie to 12 miesięcy, natomiast właściciele nowo powstałych obiektów powinni dopełnić formalności w okresie 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła. Co ważne, nowy obowiązek spoczywa zarówno na właścicielach nieruchomości zamieszkałych, jak i niezamieszkałych. Nowe regulacje mają pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button