InformacjePowiat Puławski

Starostwo podsumowuje projekt edukacji zawodowej

Starostwo Powiatowe wydało folder prezentujący możliwości jakie oferują szkoły objęte projektem pn. “Nowoczesne centra edukacji zawodowej w Powiecie Puławskim”.

Znajdziemy w nim ofertę 8 puławskich placówek, które w ostatnich latach zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt zapewniający uczniom jak najlepsze warunki rozwoju i nauki zawodów dostosowanych do potrzeb puławskiego rynku pracy.

W Zespole Szkół nr 1, czyli popularnych “Garach”, doposażone zostały kuchnia oraz pracownia fryzjerska. W tzw. “Szpulkach” największą uwagę poświęcono modernizacji laboratorium diagnostycznego i pracowni anatomiczno-zootechnicznej. Najdłuższą listą nowo zakupionych sprzętów, z których uczniowie już korzystają, pochwalić się może “Budowlanka”. Z kolei Zespół Szkół Technicznych daje duże możliwości przyszłym laborantom dzięki wysokiej jakości urządzeniom specjalistycznym. Z udziału w programie skorzystał również Zespół Kształcenia Zawodowego, który w szczególności został doposażony w systemy diagnostyki samochodowej oraz maszyny warsztatowe. W folderze znajdziemy także Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, który pozyskał m.in. sprzęt komputerowy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który cieszy się z unowocześnionej pracowni gastronomicznej. Dobre sprzęty gastronomiczne pojawiły się jednocześnie w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

Folder podsumowujący projekt ma być jednocześnie zachętą dla przyszłych uczniów do wyboru kierunków kształcenia. Opatrzony zdjęciami prezentuje możliwości, jakie dają obecnie swoim wychowankom puławskie placówki.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button