Miasto Puławy

Bieg Szlak Trafi 2022 już w sobotę

W najbliższą sobotę 6 sierpnia odbędzie się impreza sportowa pod nazwą Bieg Szlak Trafi. To ciesząca się dużą popularnością rywalizacja, która odbywa się w malowniczych wąwozach na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Już wiemy, że do udziału w tym roku zgłosiło się ponad 350 biegaczy z całej Polski. Organizatorzy przygotowali dla nich 3 trasy o długości 7, 20 i 40 km, wszystkie w większości prowadzące leśnymi ścieżkami i wąwozami po niełatwym terenie, dlatego biegi mają charakter przełajowy. Głównym miejscem startu oraz mety podobnie jak w latach ubiegłych będzie Karczma Parchatka, jedynie biegacze podejmujący wyzwanie na najdłuższym dystansie wybiegną na trasę z zamku w Kazimierzu Dolnym.

Osoby biorące udział w biegu mogą również wesprzeć charytatywnie leczenie chorego na zespół Aperta Filipka Szajby. Pozostali, którzy z różnych względów nie wystartują w tegorocznej edycji, mogą kibicować biegaczom na linii mety. Nagrodzeni zostaną najszybsi startujący wśród kobiet i mężczyzn oraz najlepsza grupa w klasyfikacji drużynowej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ruszaj Na Szlak, ma ono na celu popularyzację aktywności fizycznej na łonie natury oraz promocję walorów przyrodniczych okolic Puław i Kazimierza Dolnego.

autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button