Informacje

Nabór wniosków o stypendia dla najlepszych sportowców

Od 1 stycznia ruszy nabór wniosków o stypendia dla najlepszych sportowców do 27. roku życia z terenu Lubelszczyzny – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

O przyznanie środków mogą ubiegać się zawodnicy, którzy w 2020 roku zajmowali miejsca od 1 do 3 w mistrzostwach świata, Europy lub Polski w konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich. Chodzi zarówno o imprezy seniorskie, jak również rywalizację wśród juniorów, młodzieżowców czy kadetów.

Osoba taka musi spełniać również szereg innych kryteriów, między innymi zamieszkiwać województwo lubelskie, reprezentować klub i związek sportowy na terenie naszego województwa. Poza tym w chwili osiągnięcia wyniku dającego szansę na stypendium sportowiec nie mógł mieć ukończonych 27 lat, a jego konkurencja musi zaliczać się do programu igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich. Osoba starająca się o stypendium musi się również zgodzić na realizację przedłożonego planu przygotowań oraz do udziału w zawodach głównych w okresie pobierania dotacji.

Wnioski o stypendium będzie można składać przez cały styczeń 2021 roku, mają być one rozpatrzone do końca maca. Szczegółowe informacje na ten temat oraz formularze do wypełnienia są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego oraz w zakładce Promocja, Sport i Turystyka strony lubelskie.pl.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button