Informacje

Walka ze smogiem trwa

Kwestia konieczności dbania o czyste powietrze powraca jak bumerang przy każdym sezonie grzewczym z powodu nasilającego się w tym okresie smogu. Coraz bardziej restrykcyjne unijne przepisy w zakresie dbania o jakość powietrza wymuszają na samorządach kolejne działania.

Sejmik Województwa Lubelskiego przedstawił właśnie do konsultacji społecznych kolejną uchwałę antysmogową. W treści dokumentu można znaleźć zapisy o zakazach używania w instalacjach cieplnych miałów węglowych, węgla brunatnego i jego pochodnych, a także innych paliw, nie spełniających kryteriów monitorowania i jakości. Takie instalacje jak piece, kominki czy kuchnie węglowe, zgodnie z uchwałą, mają być zakazane w nowo powstających budynkach, jeśli jest możliwość podłączenia się do instalacji ciepłowniczej lub gazowej lub jeśli nie spełniają one wymagań, zawartych w załączniku do rozporządzenia Komisji Europejskiej z 2015 roku. Organy uprawnione będą mogły także żądać od użytkownika instalacji dokumentacji technicznej, potwierdzającej jej sprawność.

Treść nowego projektu uchwały antysmogowej jest dostępna między innymi na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta, uwagi do jej zapisów można zgłaszać do 18 grudnia, za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz elektronicznej na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, a także osobiście.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button