InformacjePowiat Puławski

Zarząd Powiatu powiększony – z kampanią wyborczą w tle |#LPU24.pl

Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Puławskiego jednym z omawianych punktów była zmiana Statutu Powiatu Puławskiego. Zgodnie z zapisami tego dokumentu Zarząd Powiatu powiększył się do 5 osób wobec dotychczasowych czterech. Dodatkowy członek Zarządu będzie wykonywał swoje obowiązki społecznie, a więc bez wynagrodzenia.

Kwestia dodatkowej osoby w Zarządzie Powiatu wzbudziła pewne wątpliwości niektórych radnych, którzy dawali temu wyraz w swoich wypowiedziach. Zwracali uwagę przede wszystkim na to, że zmiana w statucie jest dokonywana na zaledwie kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Przedstawiciele większości w Radzie, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość tłumaczyli zmiany m.in. wielością wydarzeń, na których powinni być obecni przedstawiciele Zarządu.

W trakcie ostatniej sesji radnych, która odbyła się w środę, Zarząd Rady Powiatu zgodnie z decyzją radnych, powiększył się o nową osobę, radnego Mariusza Wicika. To nazwisko jest wymieniane najczęściej w kontekście walki o prezydenturę w Puławach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na temat nowego członka Zarządu Powiatu wypowiedzieli się także jego potencjalni kontrkandydaci w wyścigu o fotel prezydenta Puław oraz radni miejscy i powiatowi.

Teresa Gutowska – radna Powiatu Puławskiego, Michał Godliński – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Puławskiego, Paweł Maj – Prezydent Puław, Beata Kozik – Stowarzyszenie “Razem dla Puław”, Sławomir Seredyn – Radny RM Polska 2050, Mariusz Cytryński – Radny RM, Michał Śmich – Radny RM PiS (wypowiedzi z grudnia)

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button