Miasto Puławy

Nowe oferty w przetargu na Mediatekę

Niedawno informowaliśmy o ogłoszeniu kolejnego przetargu na budowę Mediateki w Puławach. Wiadomo, już że nowe oferty firm starających się o zwycięstwo w nim są nieco tańsze.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg na budowę przyszłej siedziby biblioteki miejskiej został unieważniony. Wprawdzie wybrano wtedy zwycięską firmę, jednak cena przez nią zaproponowana nieco przewyższała pułap założony przez puławski Ratusz, poza tym okazało się, że wybrany podmiot nie spełnia niektórych wymagań, dotyczących doświadczenia w tego rodzaju inwestycjach.

W obecnym konkursie ofert najniższą cenę zaproponowała firma Erbud z Warszawy, propozycja tego przedsiębiorstwa to ok. 26 mln 540 tys. złotych. Do przetargu przystąpiły jeszcze przedsiębiorstwo Kartel z Jędrzejowa, puławski Termochem w konsorcjum z firmą Dajk, a także Mostostal Warszawa. Żadna z ofert nie przekracza kwoty 28 milionów złotych, wiadomo więc, że puławski budżet nieco zaoszczędzi, gdyż podczas pierwszego przetargu planowana kwota wydatków na tę inwestycję wynosiła 28,5 miliona złotych.

Wykonawca Mediateki powinien być znany do końca roku, planowany czas zamknięcia inwestycji to jesień 2022 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button