Wygrana Azotów w Pucharze Polski |#LPU24.pl

Pierwszy mecz w 2024 roku i pierwsze zwycięstwo. We wtorek szczypiorniści Azotów Puławy zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Padwa Zamość. Spotkanie odbywało się w ramach II rundy Orlen Pucharu Polski.

Puławianie byli faworytem tego spotkania i ze swojej roli wywiązali się wzorowo. Gospodarze walczyli jednak dzielnie i po pierwszych kilku minutach prowadzili nawet 4:2. Azotowcy dość szybko doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie, jednak delikatny przestój w ich grze sprawił, że po 20 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 12:12. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się przy minimalnym prowadzeniu Azotów 18:17.

W drugiej części meczu gracze z Puław znacznie podkręcili tempo gry i pilnowali tego, by nie przydarzały się niepotrzebne straty w obronie. W 43. minucie przewaga Azotów była już 8-bramkowa. Ostatecznie faworyci wygrali z 10-bramkowym zapasem nad niżej notowanymi przeciwnikami i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Zdecydowanie najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem był Piotr Jarosiewicz, na którego koncie znalazło się aż 12 trafień.

Padwa Zamość – Azoty Puławy 26:36 (17:18)

Azoty zagrały w składzie: Borucki, Tsintsadze – Jarosiewicz 12, Marciniak 5, Gogola 4, Burzak 4, Virbauskas 3, Ostroushko 3, Fedeńczak 2, Janikowski 1, Przybylski 1, Zivković 1, Górski, Adamski, Jaworski, Bereziński

Już w najbliższą niedzielę szczypiorniści powrócą do ligowej rywalizacji. O godz. 15:00 w hali Grupa Azoty Arena puławianie zmierzą się z Gwardią Opole.

Inf. i foto: Azoty Puławy