Puławy

Gmina Puławy rozstrzyga konkursy

W ostatnim czasie gmina Puławy proponowała swoim mieszkańcom szereg ciekawych konkursów, nadszedł teraz czas ich rozstrzygnięcia.

Dwie z inicjatyw były związane z symbolem gminy, czyli truskawką. Konkurs „Truskawkowe inspiracje” był okazją dla wszystkich uzdolnionych artystycznie, aby zaprezentowali swój talent. Prace były publikowane na Facebookowym profilu gminy, wyróżnione zostały te propozycje, które otrzymały największą liczbę „polubień”. W ten sposób konkurs wygrała praca Mai Matraszek z Gołębia, zwyciężczyni w nagrodę otrzymała tablet o wartości 500 złotych. Nagrodzono też propozycje, które zajęły drugie i trzecie miejsce, ich autorkami były odpowiednio Beata Żelazny z Jaroszyna oraz Kaja Beczek z Gołębia.

Rozstrzygnięto również konkurs na najdorodniejszą truskawkę sezonu 2020. Właścicielką najokazalszego owocu okazała się pani Małgorzata Sulima z Kajetanowa. Dostarczony przez nią owoc ważył 183 gramy. Odmiana zwycięskiej truskawki to Roxana. Tutaj również nagrodą był tablet o wartości 500 złotych.

Mieszkańcy gminy wybierali także w ostatnim czasie najpiękniejszy ogród. Podobnie jak w przypadku konkursu „Truskawkowe inspiracje” składał się on z dwóch etapów. Zwycięzcę wyłoniło głosowanie na Facebooku, wybrano ogród pani Doroty Kowalczuk z Góry. Drugie miejsce zajął pan Wojciech Osiak z Borowej, zaś trzecia pozycja przypadła pani Grażynie Chodoli z Łęki. Główną wygraną był zestaw narzędzi ogrodowych, laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali zaś spryskiwacze ogrodowe.

Zwycięzcom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy!

Foto: Gmina Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button