InformacjeMiasto Puławy

ZPiT „Powiśle” pod lupą ekspertów |#LPU24.pl

Dla większości młodych tancerzy ZPiT Powiśle środowe popołudnie było niezwykłym przeżyciem, bo zostali poddani weryfikacji ekspertów a wszystko po to by przez najbliższe lata móc reprezentować nasze miasto na wszelkiego rodzaju konkursach pod auspicjami Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

Na widowni zasiedli eksperci z Polskiej Sekcji CIOFF. Ich zadaniem było przeprowadzenie weryfikacji, mającej na celu ocenę poziomu artystycznego i technicznego Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. To nie pierwszy “egzamin” dla utytułowanego Zespołu. W grudniu 2022 roku grupa młodzieżowa “Powiśla” przeszła pomyślnie podobną weryfikację.

“Wiosenne pląsy młodych Powiślaków” okazały się niezwykłym, trwającym ponad godzinę widowiskiem, które połączyło w sobie energetyczne tańce, porywające pieśni oraz wyjątkową atmosferę. Kolaudacja artystyczna obejmowała grupę w wieku od 8 do 15 lat, co świadczy o ogromnym talencie i zaangażowaniu najmłodszych członków ZPiT „Powiśle”.
Młodzi tancerze zaliczyli pozytywnie audyt, jak się dowiedzieliśmy eksperci uznali, że przez najbliższe 3 lata puławscy tancerze będą mogli uczestniczyć w konkursach organizowanych przez Polską Sekcję CIOFF.

przygotował: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button