InformacjeKurów

Strażacy z Klementowic organizują zbiórkę krwi |#LPU24.pl

W najbliższą sobotę w strażnicy OSP w Klementowicach odbędzie się pierwsza zbiórka krwi. Druhowie zapraszają do uczestnictwa w akcji wszystkich, którzy mają możliwość pomocy osobom oczekującym w szpitalach właśnie w ten sposób.

Akcję krwiodawczą zaplanowano w godz. 9:00-13:00, poza oddawaniem krwi będzie możliwość zwiedzenia niedawno oddanej do użytku strażnicy oraz sprzętu używanego w działaniach strażaków podczas akcji, na krwiodawców będą czekać także drobne upominki. Osoby, które wezmą udział w akcji, będą miały też możliwość wylosowania miesięcznego karnetu do puławskiej siłowni Kuźnia Formy. Równolegle w świetlicy wiejskiej będzie trwał kiermasz ciast, dzięki któremu będzie można wesprzeć powstałą niedawno w Klementowicach Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Organizatorzy przypominają, że wybierając się na akcję, należy wziąć ze sobą dowód tożsamości.

Przypomnijmy, że aby móc wziąć udział w akcji oddawania krwi, należy być osobą pełnoletnią, ważyć więcej niż 50 kilogramów, trzeba być zdrowym i wypoczętym. Wszelkie informacje na temat warunków potrzebnych do zostania krwiodawcą, można znaleźć między innymi na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button