Miasto Puławy

Rajd pieszy w ramach Senioriady |#LPU24.pl

W niedzielny poranek odbył się rajd pieszy w ramach trwającej w Puławach Senioriady. W tej wyjątkowej wyprawie wzięła udział kilkunastoosobowa grupa najwierniejszych uczestników. Uczestniczy marszu przemierzyli blisko 9-kilometrową trasę, wydarzenie oferowało nie tylko możliwość aktywności fizycznej, ale także wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym i rekreacyjnym.

Jak mówił organizator przechadzki Mariusz Karolak, rajd został poprowadzony m.in. poprzez tereny leśne w kierunku Żyrzyna . Uczestnicy zostali zaznajomieni z pewną dawką historii.

Największym walorem tego rajdu była jego rekreacyjna atmosfera, która sprzyjała integracji i aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Uczestniczki rajdu podkreślały że 9-kilometrowa trasa nie stanowi dla nich dużego wyzwania, gdyż regularnie chodzą z “kijkami” w marszach organizowanych przez UTW.

Wydarzenie to połączyło więc w sobie zarówno elementy edukacyjne, jak i rozrywkowe, co uczyniło je wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Przypomnijmy, że już niebawem kolejne tego typu imprezy w Puławach a pierwsza już 6 października to rajd nordic walking a dzień później na trasę wyjada uczestnicy rajdu rowerowego.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button