InformacjeMiasto Puławy

Rada Miasta nie zmieniła zdania ws. LGBT [VIDEO]

Jedenastoma głosami za przy dziewięciu przeciwnych i jednym wstrzymującym się puławscy radni opowiedzieli się za odrzuceniem petycji złożonej przez środowiska lewicowe w sprawie podjętej niemal dwa lata temu Uchwały o powstrzymaniu ideologii lansowanej przez subkulturę „LGBT” w mieście Puławy.

Wnioskodawcy apelowali do rady o uchylenie tego stanowiska uznając je za szkodliwe i wpływające niekorzystnie na wizerunek Puław. Przypomnijmy, że takie stanowisko puławskich radnych odbiło się szerokim echem nie tylko w Puławach, ale także w Europie. Konsekwencją tej uchwały były m.in zerwanie i definitywne zakończenie relacji partnerskich z zaprzyjaźnionymi dotychczas miastami partnerskimi.

Kilka publikacji, jak twierdzili wnioskodawcy, postawiły nasze miasto w niekorzystnym świetle głownie na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, by w końcu usłyszeć, że tego typu stanowiska będą miały wpływ na dystrybucje środków unijnych dla gmin, które tego rodzaju dokumenty przyjęły. Stanowisko wnioskodawców zaprezentował Dawid Socha z Frakcji Młodych Socjaldemokratów i Beata Wicha z SLD. 

– Jestem gejem i uświadomiłem to sobie w wieku około 14-15 lat. Moja droga do zrozumienia tego, a przede wszystkim zaakceptowania samego siebie była długa – opowiadał podczas sesji Rady Miasta przedstawiciel Forum Młodych Socjaldemokratów, Dawid Socha. – Pamiętam, jak bardzo nad tym rozpaczałem, chciałem mieć przecież rodzinę, dzieci, pytałem się Boga: dlaczego ja? dlaczego mi to zrobiłeś? W tamtym czasie nigdy nie wybrałbym bycia gejem – podkreślał młody aktywista. – Stanowisko, które Państwo przyjęli, nie ma żadnych wprost rozpisanych konsekwencji prawnych, nastąpiły jednak inne – dobre imię miasta zostało splugawione, zostały zerwane partnerstwa. Puławy zasłynęły w Polsce i na świecie jako uwstecznione – kontynuował Socha. Jego zdaniem uchwała jest szkodliwa i tracą na niej wszyscy obywatele miasta.

 

Dawid SochaForum Młodych Socjaldemokratów

Zdania na ten temat były podzielone, część radnych pomimo tego, że projekt Uchwały sygnowany przez Przewodniczącą Bożenę Krygier zakładał odrzucenie petycji, nie zgodziła się z jej treścią i przedstawiła swoją opinię

Wystąpienie gości poparli między innymi radni Elżbieta Szymańska i Waldemar Kowalczyk, którzy pogratulowali im odwagi. W bardzo ostrych słowach na temat między innymi działań obecnego Rzecznika Praw Dziecka wypowiedział się zaś radny Ryszard Smolak, co spotkało się z oburzeniem przewodniczącej RM, Bożeny Krygier. Radni Prawa i Sprawiedliwości wyrażali opinie, aby podtrzymać wcześniejsze stanowisko Rady. Ich zdaniem, ma ono chronić rodzinę oraz Kościół przed „atakami środowisk LGBT”.

radni o LGBT

Głosowanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami  – petycje odrzucono. Warto przypomnieć, że niespełna kilka dni temu radni Kraśnika wycofali się z tego stanowiska i podjęli uchwałę o usunięciu go z obrotu prawnego.

Autor: P. Nowosadzki

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button