Miasto Puławy

Radni podzieleni w sprawie SIM

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Puławy jednym z wiodących tematów było podjęcie uchwały o wyrażeniu zgody na utworzenie Spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Celem działalności tego rodzaju spółki jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadzie najmu. Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, w skrócie SIM-y w swoim założeniu mają być alternatywą dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy. Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych zakłada bezzwrotne, jednorazowe wsparcie dla gminy w wysokości 3 milionów złotych na utworzenie nowego SIM ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Siedziba spółki, do której Puławy miałyby przystąpić, mieści się w Łęcznej. W ramach programu w Puławach miałoby powstać ok. 20 mieszkań. W pierwszej kolejności mieliby z nich skorzystać seniorzy, osoby niepełnosprawne a także osoby z co najmniej jednym dzieckiem. Do tej pory do programu SIM-ów przystąpiły 82 samorządy z województwa lubelskiego. W trakcie dyskusji radni zgłaszali szereg różnego rodzaju wątpliwości, dotyczących między innymi kwestii ewentualnej ochrony lokatorów, trudności decyzji podejmowanych gremialnie w ramach spółki i innych spornych kwestii. Ostatecznie po dłuższej dyskusji przeprowadzono głosowanie, w którym za przyjęciem uchwały o wyrażeniu zgody na utworzenie spółki było 10 radnych, głównie przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 9 radnych było przeciw, zaś 2 wstrzymało się od głosu.
za G. Bińczak, I. Czeżyk, H. Jarząbek, L. Jaworska, T. Kraszewski, B. Krygier, P. Matras, M. Pakuła, R. Ścibior, M.Śmich

przeciw J. Grobel. A. Kędziora, W. Kowalczyk., A. Kuszyk, R. Smolak, E. Szymańska, E. Wójcik, M. Zakrzewski, K. Zięcina

wstrzymali się S. Seredyn, M. Cytryński

Foto archiwalne

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button