InformacjeMiasto Puławy

Międzynarodowy folklor w Puławach

Już w przyszłym tygodniu Puławy staną się prawdziwą stolicą folkloru. Zespoły z Polski i zagranicy będą przez kilka dni prezentować twórczość ludową podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 8 sierpnia barwnym korowodem, który ruszy o godz. 17:30.

Łukasz Chojnacki – Stowarzyszenie “Dla Folkloru”

Łukasz Chojnacki ze Stowarzyszenia “Dla Folkloru” podkreśla, że Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal folklorystyczny World Wide Kids to ewenement na skalę kraju. Po zakończeniu korowodu o godz. 19:00 odbędzie się koncert otwierający Festiwal. W środę o 16:00 tancerze wystąpią w Nałęczowie, w czwartek na skwerze Niepodległości planowane są występy muzyków, którzy zaprezentują swoje interpretacje pieśni ludowych. W sobotę puławianie będą mogli uczestniczyć w Etno Jarmarku, później swoje umiejętności taneczne zaprezentują także zespoły, uczestniczące w Festiwalu. Przez cały tydzień od poniedziałku do piątku w MDK trwać będą również warsztaty z rękodzieła artystycznego prowadzone przez KTL.

Festiwal zakończy uroczysty koncert, który odbędzie się 13 sierpnia o godz. 17:00 w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika”. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego jest bezpłatny.

Autorzy: P. Skibniewski, M. Strzelecka, A. Szumny

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button