Kazimierz Dolny

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Na terenie Zamku w Kazimierzu Dolnym odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji w lubelskim garnizonie. Uroczystości zainaugurowała msza święta, którą w Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji celebrował Metropolita Lubelski ks. Abp. Stanisław Budzik w asyście policyjnych kapelanów.

Obchody uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po mszy obchody przeniosły się do ruin kazimierskiego Zespołu Zamkowego, gdzie odbył się uroczysty apel. Wzięła w nim udział kadra kierownicza lubelskiego garnizonu, policjanci i pracownicy policji, parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa państwa, delegacje związków zawodowych oraz policyjni emeryci i rodziny funkcjonariuszy.

Święto Policji to okazja, by uhonorować tych, którzy na co dzień podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadano funkcjonariuszom odznaki Zasłużony Policjant. Złotą odznaką wyróżniono 2 funkcjonariuszy, srebrną otrzymało 12 policjantów, natomiast brązową odznakę nadano 47 mundurowym.

Po zakończonych uroczystościach na terenie Rynku Małego przygotowano policyjny piknik. Można było obejrzeć m.in. wyposażenie i sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby: radiowozy oznakowane z napędem hybrydowym oraz elektrycznym, sprzęt wykorzystywany przez policjantów z laboratorium kryminalistycznego czy uzbrojenie policyjnych kontrterrorystów. Dla najmłodszych policjanci z drogówki zorganizowali miasteczko edukacyjne, gdzie uczyli zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Autor: M. Strzelecka

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button