POLECAMY

Wisła Puławy – awans był blisko, ale czegoś zabrakło!

Piłkarze Wisły Puławy zakończyli kampanię o 2022-2023 podczas wyjazdowej rywalizacji ze Stomilem Olsztyn. Duma Warmii okazała się lepsza w półfinałowej potyczce w barażach, jednak Wisła ma za sobą udany sezon. Czego zabrakło do awansu?

Przewidywania analityków

Przed startem tego sezonu analitycy nie mieli wątpliwości, że ekipy Polonii Warszawa, Motoru Lublin, a także Stomilu Olsztyn, to byli główni kandydaci do awansu. Wisła Puławy była notowana mniej więcej w środku całej stawki, co pokazuje, że raczej nie była wskazywana do walki o przepustkę do 1. Ligi.

Ogólnie jednak początek tego sezonu zwiastował, że Wisła Puławy może włączyć się do walki o baraże. Piłkarze tego zespołu zaliczyli zaledwie 2 porażki w ostatnich 11 meczach ligowych podczas rundy jesiennej. Większość kibiców zadawała sobie pytanie, czy uda się utrzymać tak dobrą formę również po wznowieniu rozgrywek? O tym, jak trudne jest to zadanie, przekonało się kilka zespołów zarówno w Ekstraklasie, jak i niższych poziomach rozgrywkowych w poprzedniej kampanii.

Wisła Puławy nawet po bardzo dobrej końcówce rundy wiosennej nie była faworytem do awansu. Pozostałe drużyny miały zdecydowanie większe szanse zdaniem zakładów bukmacherskich. Solidna forma tego zespołu, zwłaszcza w końcówce rozgrywek, przyniosła jednak sporą niespodziankę. Wisła Puławy ostatecznie zakończyła sezon zasadniczy na 5 miejscu w tabeli. Prawdę mówiąc, nawet niewiele brakło, aby udało im się wywalczyć bezpośrednią przepustkę, ponieważ do Znicza Pruszków stracili zaledwie 3 oczka. Jednym z kluczowych wyników, który zadecydował o tym, że Wisła Puławy wystąpiła w barażach, było zwycięstwo w Olsztynie. Żadna inna drużyna nie wygrała na stadionie Stomilu w rundzie wiosennej podczas sezonu zasadniczego. To właśnie z tym zespołem Wisła Puławy miała zmierzyć się w pierwszej rywalizacji barażowej, jednak nie udało się powtórzyć tak dobrego rezultatu. Stomil zwyciężył i ostatecznie zagrał w finałowym starciu z Motorem Lublin, a Wisła Puławy zakończyła sezon ze sporym niedosytem, ponieważ apetyt rósł w miarę jedzenia.

Zakłady bukmacherskie na mecze z udziałem Wisły Puławy będą dostępne w Superbet.

Jak wyglądało to przed własną publicznością?

Podsumowując minioną kampanię w wykonaniu piłkarzy Wisły Puławy, trzeba zwrócić uwagę na występy tego zespołu przed własną publicznością, a także w delegacjach. Wiślacy uplasowali się na 5. miejscu, jeśli chodzi o występy przed swoimi kibicami. Na koncie tego zespołu znalazły się 32 wywalczone punkty, więc był to całkiem solidny rezultat, gdy spojrzymy na to, że najlepsza drużyna w lidze uzbierała 34 oczka. Wisła Puławy na swoim stadionie zdobyła 26 bramek i straciła 16. Jeśli chodzi o statystyki liczby zdobytych bramek, a także straconych, to w obu przypadkach nie znaleźli się w ligowej czołówce, a raczej mniej więcej w środku stawki.

Szczególnie w końcówce tego sezonu Wisła Puławy znakomicie spisywała się w meczach domowych. Na koncie tej drużyny znalazło się aż 5 zwycięstw w 7 ostatnich spotkaniach. Porażki zanotowali jedynie przeciwko Pogoni Siedlce, a także Polonii Warszawa. W międzyczasie udało im się zwyciężyć w rywalizacjach z Kotwicą Kołobrzeg czy też Motorem Lublin, a więc drużynami, które były bezpośrednio zaangażowane w walkę o awans.

Wisła Puławy w meczach domowych:

  • Wisła Puławy w klasyfikacji meczów domowych zakończyła rozgrywki na 5. miejscu.
  • Wisła straciła przed własną publicznością 16 bramek.
  • Wisła Puławy wywalczyła 32 punkty na swoim boisku.
  • Motor Lublin, który został najlepszą drużyną w klasyfikacji meczów domowych, wywalczył zaledwie 2 punkty więcej na swoim boisku niż Wisła Puławy.
  • Wisła Puławy wygrała 4 z ostatnich 5 meczów domowych.

Słabsza postawa na wyjazdach

Większość drużyn, która występowała na poziomie 2. Ligi, zaprezentowała się słabiej w meczach wyjazdowych niż przed własną publicznością. Oczywiście znalazły się tutaj pewne wyjątki, jak chociażby ekipa Znicza Pruszków czy Polonii Warszawa. Wisła Puławy wywalczyła aż 8 punktów mniej w meczach rozegranych poza swoim stadionem. Ogólnie jednak dorobek 24 oczek zapewnił tej ekipie 4. miejsce, jeśli chodzi o klasyfikację ligowych delegacji. W związku z tym trzeba przyznać, że nie było najgorzej, ale mogło być jednak lepiej.

Wisła Puławy, co ciekawe, była bardziej bramkostrzelny zespołem, jeśli chodzi o spotkania rozegrane poza swoim stadionem. Wiślacy zdobyli aż 30 bramek w 17 rozegranych delegacjach. Statystyki pokazują również, że piłkarze tego zespołu 6 razy więcej wyciągali piłkę z własnej siatki w meczach rozegranych na wyjeździe. Kotwica Kołobrzeg, Znicz Pruszków, a także Polonia Warszawa to ekipy, które wywalczyły więcej punktów od Wisły Puławy.

Kwestia awansu tego zespołu do wyższej klasy rozgrywkowej również rozstrzygnęła się na wyjeździe. Wisła Puławy stała się jedynym zespołem, który w rundzie wiosennej zwyciężył w Olsztynie, ale jedynie w sezonie zasadniczym. Wiślakom nie udało się powtórzyć tej sztuki podczas rywalizacji w barażach.

Wisła Puławy na wyjazdach:

  • Wisła Puławy przegrała w 2 ostatnich delegacjach.
  • Wisła na wyjeździe uzbierała 24 punkty w 17 rozegranych meczach.
  • Wisła Puławy zdobyła więcej bramek w meczach wyjazdowych niż na swoim boisku.
  • Wiślacy w klasyfikacji delegacji zakończyli rozgrywki na 4. miejscu.
  • Wisła Puławy do najlepszej drużyny wyjazdowej straciła aż 11 punktów.

Zapowiedź nowego sezonu

Przed startem nowej kampanii Wisła Puławy z pewnością będzie zdecydowanie wyżej oceniana przez analityków zakładów bukmacherskich online, jednak wątpliwe, aby stała się głównym kandydatem do awansu. Prawdopodobnie wyżej będą oceniane szanse takich zespołów, jak chociażby KKS Kalisz czy też Stomil Olsztyn. Warto również poczekać na ruchy transferowe poszczególnych drużyn, aby ocenić, jak zmieniły się możliwości klubów.

Wisła Puławy nowy sezon ligowy rozpocznie od rywalizacji z Chojniczanką. Kto wie, czy nie będą to dwa zespoły, które włączą się do walki o awans. Chluba Grodu Tura jest zespołem, który spadł z 1. Ligi, ale wcześniej solidnie radził sobie na poziomie 2. Ligi. Początek sezonu w wykonaniu Wisły Puławy zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Więcej o terminarzu Wisły Puławy przeczytasz w specjalnym artykule na naszej stronie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

/ artykuł sponsorowany /

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button