Miasto Puławy

Wakacyjne owoce pracy start-upów w PPNT

Projekty start-upów należących do działającego w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym Wschodniego Akceleratora Biznesu, są coraz częściej doceniane przez podmioty zewnętrzne.

O jednej z ciekawszych koncepcji z tych inkubowanych w Puławach możemy mówić w przypadku start-upu zajmującego się wdrożeniem na rynek owadzich odżywek dla sportowców. Idea ta zwróciła uwagę Fundacji Technotalenty, która w prowadzonym przez siebie konkursie umieściła pomysłodawców tej koncepcji w gronie finalistów.

Puławski Park Naukowo-Technologiczny uważnie śledzi też rozwój projektu polegającego na wdrażaniu technologii 3D w różnych aspektach życia. Celem start-upu Guarneri 3D jest między innymi digitalizacja obrazu i kształtu skrzypiec Antonio Stradivariego, co dotychczas było niemożliwe.

Początkujące start-upy mogą też liczyć na pomoc pomysłodawców tych nieco bardziej doświadczonych projektów. Taka sytuacja zaistniała między innymi w przypadku start-upu Mediprintic, który rozpoczął współpracę z Human Alfa Fund. Celem tego pierwszego projektu jest stworzenie zestawu do leczenia złamań przedramienia innego niż stosowane dotychczas metody.

Miejmy nadzieję, że koncepcje zaproponowane przez start-upy niebawem przejdą w etap realizacji i posłużą w ułatwieniu nam wszystkim życia.

Foto: PPNT

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button