Miasto Puławy

II Puławska Wymiana Roślin za nami

Druga edycja Puławskiej Wymiany Roślin, czyli jak mówią organizatorzy, najbardziej zielonego i pogodnego wydarzenia w naszym mieście, za nami. Przed głównym wejściem do Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” spotkali się chętni do wymiany roślinek. Tradycyjnie przy tej okazji wymieniano się nie tylko roślinami ale także i doświadczeniami w ich hodowli.

Druga Puławska Wymiana Roślin była także okazją do wsparcia Fundacji „Przyjazna Łapa”, zajmującej się na co dzień pomocą zwierzętom. Wsparcia można było dokonać głównie przez zakup roślinek, które wcześniej zostały przekazane Fundacji przez darczyńców. Do organizatorów trafiły rośliny domowe, balkonowe i ogrodowe – było naprawdę w czym wybierać. Pogoda dopisała, więc i frekwencja była, jak mówili organizatorzy, znakomita.

Oprócz roślin, odwiedzający tego dnia okolice „Domu Chemika” mogli posilić się przy „słodkim stole”, a także skorzystać z animacji, które odbywały się praktycznie przez cały czas trwania wydarzenia. Fundacja „Przyjazna Łapa” zapowiedziała na swoich mediach społecznościowych, że już niebawem poda informacje o wynikach finansowych przedsięwzięcia. Środki zgodnie ze statutem Fundacji zostaną przekazane na pomoc dla zwierzaków. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie powoli wpisuje się w kalendarz inicjatyw organizowanych w naszym mieście, a trzecia Wymiana Roślin to tylko kwestia zarezerwowania terminu w kalendarzach.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button