Miasto Puławy

Kartki urodzinowe dla Księżnej – konkurs Muzeum i UM

Muzeum Czartoryskich wraz z Urzędem Miasta Puławy już po raz trzeci zapraszają najmłodszych do udziału w konkursie na wykonanie najpiękniejszej kartki urodzinowej dla księżnej Izabeli Czartoryskiej.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy w formie płaskiej, o formacie nie większym niż A4. Technika wykonania propozycji konkursowej jest dowolna, wskazane jest używanie tradycyjnych metod plastycznych a więc kredek, akwareli, pasteli czy ołówka. Praca konkursowa powinna mieć cechy karty okolicznościowej oraz zawierać elementy związane z motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu, którym jest patriotyzm. Kwestia ta była zawsze bliska sercu księżnej, która utworzyła pierwsze w Polsce muzeum narodowe. Konkurs ma charakter lokalny, jego uczestnikami mogą być uczniowie puławskich placówek oświatowych. Organizatorzy podzielili uczestników na 3 kategorie, w których prace będą oceniane. Do pierwszej z nich należą dzieci z klas 1-3, do drugiej uczniowie klas 4-8, zaś trzecia kategoria zarezerwowana jest dla dzieci i młodzieży z ośrodków szkolno-wychowawczych ze specjalnymi potrzebami.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych Muzeum Czartoryskich oraz Urzędu Miasta Puławy. Prace konkursowe należy składać w siedzibie Muzeum do 20 marca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button