Miasto Puławy

Wigilia i Sylwester Miejski wracają do Puław

Po latach przerwy, spowodowanej pandemią, puławianie znów symbolicznie podzielą się opłatkiem oraz przywitają Nowy Rok. Do kalendarza imprez kulturalnych w Puławach powracają bowiem Wigilia oraz Sylwester Miejski.

Wiadomo, że względu na oszczędności w miejskiej kasie podczas obu wydarzeń wystąpią lokalni artyści. Wigilię Miejską zaplanowano w niedzielę 18 grudnia. Jeśli aura będzie sprzyjać, spotkanie ma się odbyć na Placu Chopina, w innym wypadku zostanie ono przeniesione do atrium Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”.

Plac Chopina będzie też miejscem imprezy ostatniego dnia roku. Pytany o organizację Sylwestra Miejskiego podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Paweł Maj stwierdził, że pomimo oszczędności ludzie “chcą się bawić”, a impreza przyczyni się do zacieśniania więzi społecznych wśród mieszkańców. Przedstawiciele Urzędu Miasta wstępnie oszacowali koszt tegorocznego Sylwestra na ok. 40 tys. złotych. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Sylwester Miejski miał się odbyć, jednak wtedy radni zdecydowali o przeniesieniu zaplanowanych na to wydarzenie środków finansowych na rzecz Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku impreza wreszcie dojdzie do skutku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button