InformacjeMiasto Puławy

Miłośnicy Gór wspierają Ukraińców

Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór to stowarzyszenie ludzi z pasją. Oprócz organizowania wypraw górskich, czy spotkań podróżniczych niejednokrotnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Tym razem sami postanowili wziąć sprawy w swoje ręce – zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup śpiworów dla żołnierzy walczących w Ukrainie.

Robert Małkus – Prezes PTMG

Jak tłumaczy prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór Robert Małkus w statut jego stowarzyszenia wpisana jest miedzy innymi działalność wolontariacka, od początku wojny na Ukrainie PTMG przeprowadziło już 4 zbiórki na rzecz naszych sąsiadów. Robert Małkus dodaje, ze otrzymał wiadomość od wolontariuszy z miejscowości Mizocz w obwodzie rówieńskim na zachodniej Ukrainie z prośbą o zorganizowanie zbiórki śpiworów na zimę dla ukraińskich żołnierzy. Członkowie PTMG zdecydowali więc o realizacji takiego przedsięwzięcia. Zbiórka ma charakter pieniężny, należy je wpłacać na konto 10 1600 1462 1836 0554 8000 0001 lub w aplikacji pomagam.pl, jeśli ktoś chciałby zaś ofiarować sam śpiwór, taka możliwość również istnieje. Śpiwory należy przynosić do siedziby Towarzystwa przy ul. Słowackiego 25. Robert Małkus przyznał, że jest już po rozmowach z producentem śpiworów, im lepiej wyjdzie zbiórka, tym większe są szanse na korzystniejszą cenę śpiworów i uda się ich kupić więcej.

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z Towarzystwem podczas spotkań – najbliższe odbędzie się we wtorek 18 października o godzinie 17 w POK Dom Chemika. Zbiórkę można wesprzeć bezpośrednio kontaktując się z Towarzystwem, lub przez portal pomagam.pl – https://pomagam.pl/ptmg.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button