Miasto Puławy

Grupa Azoty chwali się stabilną sytuacją

Grupa Azoty, w skład której wchodzi także zakład w Puławach, opublikowała kwartalne wyniki finansowe. Jak się okazuje, drugi kwartał bieżącego roku pozwolił na uzyskanie 800 mln zł zysku z utrzymaniem marży na poziomie ponad 19%.

W raporcie czytamy, że obecnie negatywny wpływ na wyniki GA ma przede wszystkim rosyjska agresja na Ukrainę i dynamicznie rosnące w związku z tym ceny gazu, który jest głównym składnikiem wielu produktów wytwarzanych przez Grupę. Wzrost cen surowców ma poskutkować również wzrostem cen produktów, co z kolei prowadzi do ograniczenia popytu, a w efekcie – ograniczenia produkcji, o którym głośno było choćby w samych Puławach. Te działania z pewnością odbiją się na wynikach finansowych za drugie półrocze.

Pomimo to władze Grupy zapewniają, że produkcja jest prowadzona w sposób zapewniający dostępność newralgicznych produktów, w tym produkowanego w puławskim kombinacie CO2. Ponadto niezależnie od bieżącej sytuacji strategia rozwoju Grupy na lata 2021-30 jest realizowana bez przeszkód, w tym także projekt “Zielone Azoty”, który ma doprowadzić do zwiększenia dywersyfikacji źródeł energii w kierunku źródeł odnawialnych i zeroemisyjnych.

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button