Miasto Puławy

Biblioteka Miejska z dużym dofinansowaniem

Ponad 22 tysiące złotych dofinansowania otrzymała Biblioteka Miejska w Puławach w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Pieniądze mają posłużyć puławskiej czytelni między innymi na zakup nowości wydawniczych. Program realizowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakłada również wsparcie usługi zdalnego dostępu do książek w ramach e-booków, audiobooków czy synchrobooków. Taka forma korzystania z literatury jest zresztą obecnie coraz popularniejsza.

Małgorzata Szczypa – Biblioteka Miejska w Puławach

Małgorzata Szczypa z Biblioteki Miejskiej w Puławach podkreśla, że czytelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób korzystających z jej usług, każdy ma możliwość zgłoszenia książki, która go interesuje m.in. za pośrednictwem opcji “zaproponuj zakup” na stronie internetowej Biblioteki. Wszystkie zakupione książki są więc odzwierciedleniem tego, co ludzie chcą czytać. Jak dodała Małgorzata Szczypa, dużą popularnością wśród czytelników mają obecnie kryminały i romanse, niebagatelny wpływ na preferencje czytelnicze mają też telewizja czy Netflix. W większości wypadków czytelnicy poszukują nowości. Pracownicy Biblioteki starają się również sami kreować gusta czytelników, zakupując bestsellery i książki wywołujące dyskusję.

Rządowy program ma pomóc w promocji czytelnictwa w naszym kraju poprzez poprawę oferty oraz infrastruktury bibliotek. Realizują go wspólnie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button