InformacjeMiasto Puławy

W Puławach powstanie nowa jadłodzielnia

Jadłodzielnie, czyli specjalne publiczne lodówki to pomysł, który zyskuje coraz większą popularność. Jedna z tego typu instalacji działa już w pobliżu Hali Targowej przy ul. Piaskowej. Wszyscy chętni mogą w niej zostawić nadmiar produktów spożywczych, bądź gotowych potraw i podzielić się z tymi, którzy tego potrzebują.

Zachęceni popularnością tej inicjatywy mieszkańcy Puław postanowili uruchomić kolejną Jadłodzielnię, przy ul. Kraszewskiego 6, w pobliżu zboru Adwentystów Dnia Siódmego.

Inicjator pomysłu Jadłodzielni Teras Semeniuk mówił, że zalążkiem dla jej powstania w tym miejscu był punkt żywności, który od 2010 roku funkcjonował przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w ramach realizacji Programu PEAD z Bankiem Żywności. Od roku jest tam rozdawana żywność krótkoterminowa, zauważono, że wiele żywności zostaje, a niektórzy nie mogą przyjść w wyznaczonych godzinach, stąd pomysł powstania Jadłodzielni, która może służyć mieszkańcom cały czas. Niedzielnemu otwarciu Jadłodzielni towarzyszyć będzie wystawa Expo Zdrowie, promująca zdrowy styl życia. W programie także zabawy dla dzieci oraz degustacja potraw

Teras Semeniuk – Inicjator uruchomienia nowej Jadłodzielni

Oficjalne uruchomienie Jadłodzielni wraz z imprezą towarzyszącą zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia. Początek od godziny 11:00.

Autor: A. Koter

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button