Miasto Puławy

Festiwal Współczesnych Form Tanecznych już w sobotę

Już w najbliższą sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych odbędzie się 22. edycja Wojewódzkiego Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych. Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Swoje taneczne talenty przed puławska publicznością zaprezentują soliści oraz zespoły taneczne ze szkół, domów kultury i innych placówek edukacyjnych.

W pierwszym bloku tańca współczesnego zostanie zaprezentowanych blisko 90 występów. Na puławskiej scenie wystąpią artyści między innymi z Lublina, Dęblina, Krasnegostawu, Świdnika, Białej Podlaskiej czy Chełma. Nasze miasto będzie reprezentować działający przy Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” Zespół Baletowy “Etiuda”. Występy będzie można śledzić od godz. 9:00.

Po południu planowane są zaś prezentacje w bloku tańców współczesnych. Do nich zgłoszono blisko 60 propozycji konkursowych, w tej kategorii nie będzie reprezentantów naszego miasta. Wystąpią za to artyści z różnych ośrodków edukacyjnych naszego województwa, między innymi z Mełgwi, Trawników, Świdnika, Chełma czy Krasnegostawu.

Zarówno zespoły jak i soliści prezentują po jednym tańcu, w przypadku tych pierwszych maksymalny czas trwania prezentacji to 8 minut, ci drudzy na pokazanie swoich umiejętności będą mieć 2 minuty. Jury będzie oceniać wykonawców w grupach wiekowych od 6 do 10 lat, od 11 do 15 lat oraz powyżej 15. roku życia.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button