Sport

Derby Lubelszczyzny już w niedzielę

W ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 piłkarze Wisły Puławy zmierzą się w tak zwanym derby Lubelszczyzny z drużyną Motoru Lublin. Puławianie są już pewni pozostania na poziomie drugoligowym w kolejnym sezonie rozgrywek, jednak mecz z odwiecznym rywalem zawsze dodaje pewnego dodatkowego smaczku rywalizacji.

Puławianie z pewnością nie wspominają dobrze meczu z tą drużyną w rundzie jesiennej. W listopadzie ulegli Motorowi aż 1:4 w meczu rozgrywanym na wyjeździe. Wtedy rywalizacja rozpoczęła się bardzo dobrze dla puławian, od gola strzelonego już w 3. minucie przez Bartłomieja Bartosiaka. Później jednak głos w tym spotkaniu należał już tylko do graczy z Lublina, którzy zdobyli kolejno 4 bramki, ostatnią wbijając wiślakom już w doliczonym czasie gry. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Mecz odbędzie się na stadionie MOSiR w Puławach, początek od godz. 12:30. Zajmujący 4. miejsce w drugoligowej tabeli Motor ma już zapewniony udział w barażach o awans do I ligi. Wisła zajmuje 12. lokatę z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową.

Foto archiwalne, KS Wisła Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button