InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Policyjna akcja “Czy to cię tłumaczy? [VIDEO]

Ruszyła ogólnopolska akcja profilaktyczna policji pod nazwą “Czy to cię tłumaczy?”. Ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po drogach.

Funkcjonariusze podczas kontroli będą uświadamiali kierowców o wprowadzonych w połowie ubiegłego roku przepisach ruchu drogowego.

– Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania w ramach akcji “Czy to cię tłumaczy?” – mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Policjanci kontrolujac kierowców, informuja ich o zmianach w przepisach drogowych, ale także wręczają ulotki i materiały informacyjne na ten temat, tak by informacje dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców. Cała kampania ma na celu sprowokowanie nas wszystkich do myślenia, czy tłumaczy nas to, że się spieszymy, że chcemy gdzieś zdążyć, jednocześnie narażając siebie i innych użytkowników drogi.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Takie akcje profilaktyczne są bardzo potrzebne, wskazują na to wypadki, których wciąż na naszych drogach jest wiele. Pamiętajmy, że odpowiedzialność spoczywa nie tylko na kierowcach, ale też na pieszych.

autor: M. Owczarz

Grafika: KPP Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button