Miasto Puławy

Bieg w piżamach już w niedzielę [VIDEO]

Pomimo coraz chłodniejszej aury sezon na imprezy plenerowe i biegowe jeszcze się nie skończył. W najbliższy weekend miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mieli okazję zarówno do pobiegania oraz pomocy tym którzy jej potrzebują.

Od godziny 13 rozpoczną się wydarzenia i zabawy związane z Biegiem w Piżamach – ogólnopolskiej inicjatywy wspierającej dzieci z oddziałów onkologicznych.

– Główną atrakcją wydarzenia będzie bieg, a na zakończenie odbędzie się konkurs na najbardziej oryginalną piżamę – mówią organizatorki akcji Ewa Lalak oraz Marlena Wrotna z Fundacji „Obok nas”. Puławskie wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji, która ma na celu wsparcie stworzenia ośrodka rehabilitacji dla dzieci chorych na nowotwory i zakup pomp infuzyjnych  Zapoczątkowała ją fundacja „Gdy liczy się czas”, inicjatywa odbywa się w wielu miastach w Polsce. Bieg jest w piżamach, dlatego aby solidaryzować się z dziećmi leżącymi na onkologii. Zdaniem organizatorek puławskiego wydarzenia, jest ono ważne szczególne teraz, gdy odwiedziny na oddziałach onkologicznych są bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Ewa Lalak, Marlena Wrotna – Fundacja “Obok Nas”

autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button