Miasto Puławy

XII Rowerowy Wyścig po Kremówki

212 rowerzystów wzięło udział w tegorocznym Wyścigu po Kremówki. Tuż przed godziną 14:00 w minioną niedzielę miłośnicy dwóch kółek spotkali się na Skwerze Niepodległości, by wziąć udział w rywalizacji rowerowej od kilkunastu lat organizowanej w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Uczestnicy startowali aż w 7 kategoriach wiekowych. Ze względów bezpieczeństwa warunkiem uczestnictwa było posiadanie kasku podczas przejazdu. Trasa wyścigu została wyznaczona w obrębie ulic Czartoryskich, Alei Małej, Piłsudskiego i Alei Królewskiej. Zawodnicy w zależności od wieku mieli do przejechania od 1 do 4 okrążeń trasy, z wyjątkiem przedszkolaków, dla których dystans został skrócony do 200 m. Na mecie dla najlepszych czekały nagrody, wszyscy startujący otrzymali także pyszne kremówki. Organizatorom w tym roku udało się trafić w dobrą pogodę, co przełożyło się na frekwencję rowerzystów.

Wzdłuż trasy nie zabrakło też kibiców. Najmłodszy uczestnik wyścigu miał 3 latka. Obchody Dnia Papieskiego w Puławach rozpoczęły się na dobre. Przez cały tydzień będą trwały zapowiadane konkursy dla młodzieży szkolnej. Podsumowanie i nagrody w każdym z nich zostaną wręczone w najbliższą niedzielę.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button