Miasto Puławy

35. sesja Rady Miasta za nami

W czwartek odbyła się 35. sesja Rady Miasta Puławy obecnej kadencji. Radni przyjęli informacje o stanie funkcjonowania miejskich spółek a także wprowadzili zmiany do tegorocznego budżetu.

Decyzją radnych dodatkowe 200 tysięcy złotych popłynie do Puławskiego Ośrodka Kultury “Dom Chemika”. Dyrektor tej instytucji tłumaczył, że pieniądze są niezbędne z uwagi na bardzo wysokie koszty energii elektrycznej oraz zmiany w odliczeniach VAT, przypomniał też, że instytucja w zeszłym roku oraz na początku bieżącego nie generowała żadnych przychodów z uwagi na pandemiczne obostrzenia.

Pod koniec sesji wywiązała się dość ostra dyskusja dotycząca użycia herbu Puław na profilu społecznościowym przez inicjatorów referendum o odwołanie Rady Miasta. Przypomnijmy, że do głosowania ostatecznie nie dojdzie z uwagi na zbyt małą liczbę podpisów. Zdaniem przewodniczącej Rady Bożeny Krygier herb był przez tę organizację używany bezprawnie, gdyż to Rada Miasta, zgodnie ze statutem, wyraża zgodę na jego użycie. Inicjator referendum Łukasz Dziura przyznał, że nie był świadomy, iż użycie herbu musi odbywać się za zgodą Rady Miasta. Podczas sesji dyskutowano tez o samej inicjatywie referendalnej i sposobie zbierania podpisów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button