InformacjeMiasto Puławy

47 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2022

Zakończył się etap zbierania wniosków w ramach puławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W wyznaczonym terminie do puławskiego Ratusza wpłynęło 47 projektów, które zostaną teraz poddane ocenie formalnej i merytorycznej.

Jak się okazuje, puławianie mają bardzo różne pomysły na zagospodarowanie kwoty pół miliona złotych, przeznaczonej do realizacji Budżetu w przyszłym roku. Podobnie jak w latach ubiegłych pojawia się sporo projektów dotyczących fauny i flory, np. kolejnych nasadzeń drzew i krzewów we Włostowicach, płoszenia ptaków na Skwerze Niepodległości, domków dla jeży czy sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Puławianie nie zapomnieli również o sporcie, zgłoszono bowiem takie pomysły jak utworzenie i dofinansowanie biletu rodzinnego na mecze Wisły Puławy czy organizację zajęć aqua fitness dla mieszkańców. Tradycyjnie pojawiają się postulaty zwiększenia bezpieczeństwa drogowego na puławskich ulicach poprzez stworzenie nowych parkingów, chodników, sygnalizacji świetlnych czy progów zwalniających. Pojawił się także projekt zakupu ośmiu defibrylatorów, które byłyby dostępne w puławskiej przestrzeni publicznej.

Lista wszystkich zgłoszonych pomysłów jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta pulawy.eu. O tym, które z nich zostaną pozytywnie zaopiniowane, przekonamy się 10 września. Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 odbędzie się od 21 do 28 września.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button