Miasto Puławy

Już niebawem Bieg Zielonych Sznurowadeł

Nietypowo, bo w sierpniu odbędzie się w tym roku Bieg Zielonych Sznurowadeł. Organizator wydarzenia, czyli fundacja BezMiar zaplanowała zmagania biegaczy na sobotę 14 sierpnia.

Pierwszeństwo na liście startowej mają osoby, które zapisały się do wyścigu, który miał się odbyć w marcu 2020 roku, jednak nie doszedł do skutku ze względu na wybuch pandemii. Ostatecznie impreza odbyła się w październiku zeszłego roku, jednak liczba uczestników została ograniczona do 200, a dystans wyścigu został skrócony do 5 kilometrów. Tym razem biegaczy ma być dwa razy więcej, a trasa, którą będą musieli przebyć, ma formę półmaratonu. Zawodnicy przebiegną więc prawie 22 kilometry.

Każdy z uczestników biegu, który wystartuje w puławskiej Marinie, otrzyma pamiątkowy medal. Nagrodzeni zostaną najszybsi puławianie w kategorii open oraz poszczególnych grupach wiekowych, zarówno mężczyźni jak i kobiety. Start zaplanowany jest w sobotę 14 sierpnia o godz. 10:00. Telewizja Puławska a także portale LPU24.pl oraz ipulawy.pl są patronami medialnymi imprezy.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button