Informacje

Pracownicy ZUS pomogą w wypełnianiu wniosków [VIDEO]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wykonał już pierwsze przelewy w ramach programu “Dobry Start”. Do rodziców dzieci w wieku szkolnym trafiło przeszło 30 mln złotych.

Środki te wesprą około 100 tys. dzieci w całej Polsce. Pracownicy ZUS pełnią dyżury dla osób, które potrzebują pomocy przy wypełnianiu wniosków. Informacje o tym, gdzie i kiedy będą takie dyżury można uzyskać na stronie internetowej ZUS w zakładce “Dobry Start”. Dyżury są organizowane na bieżąco, dlatego warto sprawdzać stronę co kilka dni, gdyż będą pojawiały się kolejne lokalizacje. Uruchomiona została również infolinia, dzięki niej wsparcie można uzyskać telefonicznie.

– Część osób składających wnioski może mieć pewne trudności w dostępie do komputera czy też brak umiejętności obsługi komputera, dlatego też pracownicy ZUS będą pomagać zainteresowanym osobom nie tylko w założeniu profilu na PUE, ale również w poprawnym wypełnieniu wniosku o “Dobry Start” – tłumaczy Piotr Olewiński z biura prasowego ZUS. Przedstawiciel instytucji dodaje, że pracownicy ZUS będą dostępni dla klientów także poza jego murami, między innymi w siedzibach Poczty Polskiej, KRUS i innych instytucjach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił tez specjalną infolinię, na której można uzyskać informacje na temat świadczenia 300 plus, numer telefonu to 22 290 22 02, infolinia działa w dni robocze od 8:00 do 15:00.

Piotr Olewiński biuro prasowe ZUS

Przypominamy, że od tego roku wnioski w programie “Dobry Start” można składać wyłącznie przez internet.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button