Miasto PuławyPowiat Puławski

Zbliżają się silne burze

Lato w pełni. Niestety wraz z wraz z wysokimi temperaturami nawiedzają nas zjawiska pogodowe, które potrafią przynieść więcej szkód niż pożytku. Według prognoz meteorologów przez cały najbliższy tydzień możemy spodziewać się burz.

Towarzyszyć im może ulewny deszcz oraz silny wiatr, w porywach przekraczający prędkość 100 km/h. Coraz częściej z nieba spada również grad osiągający średnicę do kilkunastu cm, niszczący uprawy czy samochody. Jak niszczycielskie potrafią być to burze, dowiadujemy się z informacji docierających z różnych zakątków kraju, dlatego warto te ostrzeżenia potraktować poważnie.

Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się w pobliżu domu i na balkonach, zapewnieniu schronienia zwierzętom i unikaniu wyjść na zewnątrz, kiedy widzimy, że zbliża się burza. Można także śledzić w internecie radary meteorologiczne wskazujące zbliżający się żywioł. W najbliższych dniach mieszkańcy Puław i okolic będą otrzymywali sms-y ostrzegające przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button