Miasto PuławyPowiat Puławski

Rowerowa Stolica Polski – bardzo duża szansa Puław na podium

Akcja Rowerowej Stolicy Polski 2021 powoli zbliża do mety. Puławianie do tej pory wykazują się dużą aktywnością w jeżdżeniu na dwóch kółkach, miasto zajmuje wysoką 3. pozycję.

Aby Puławy utrzymały medalową pozycję, potrzebna jest jednak walka do samego końca. Dlatego też Starosta Puławski Danuta Smaga oraz wójt gminy Puławy Kamil Lewandowski zapraszają do udziału w rajdzie, który ma pomóc w wykręceniu odpowiedniej liczby kilometrów dla Puław. W piątek cykliści wystartują o 17:00 spod budynku Starostwa Powiatowego. Stamtąd wyruszą śmiałkowie chcący pokonać aż 37-kilometrową trasę, prowadzącą do Gołębia i Bonowa. Godzinę później spod Skweru Niepodległej w Gołębiu dołączą do nich ci rowerzyści, którzy będą chcieli pokonać 15-kilometrowy dystans. W międzyczasie zaplanowane są postoje, dla uczestników rajdu, w planach jest między innymi zwiedzanie Muzeum Nietypowych Rowerów.

Aby pomóc Puławom w osiągnięciu celu, trzeba mieć zainstalowaną bezpłatną aplikację Aktywne Miasta. Kilometry dla Puław można kręcić do końca czerwca.

Plakat: Powiat Puławski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button