Miasto Puławy

Zaduszki Poetyckie z Domem Chemika

Początek listopada to dla wielu z nas czas refleksji i zadumy nad przemijaniem. W sposób szczególny wspominamy też wtedy tych, którzy odeszli. Dlatego 3 listopada już po raz kolejny Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” zaprasza na widowisko plenerowe “Zaduszki poetyckie”.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia będzie poświęcona w sposób szczególny postaci poetki Haliny Poświatowskiej, w tym roku przypada 55. rocznica śmierci tej artystki. Poetka była w pewien sposób naznaczona piętnem śmierci, we wczesnym dzieciństwie straciła siostrę, sama zmagała się z nieuleczalną wadą serca, umarła w wieku zaledwie 32 lat. Bolesne doświadczenia Haliny Poświatowskiej mają swoje odzwierciedlenie w jej twórczości. Podczas “Zaduszek poetyckich” usłyszymy interpretacje wierszy poetki w wykonaniu członków Teatru SPUT kwadrat, wystąpią także młodzi wokaliści kierowani przez Zbigniewa Jonaka. Atrakcją wydarzenia będzie również pokaz tańca z ogniem.

“Zaduszki Poetyckie” odbędą się w czwartek 3 listopada na placu przed Puławskim Ośrodkiem Kultury “Dom Chemika”. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostanie ono odwołane.

plakat organizatora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button