Miasto Puławy

Finał konkursu Drzewo Roku 2022 – ruszyło głosowanie

Wraz z początkiem czerwca ruszyło finałowe głosowanie w ogólnopolskim konkursie Drzewo Roku 2022. Wśród 16 kandydatów znalazł się puławski dąb szypułkowy, posadzony w 10. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spośród początkowych 40 zgłoszeń z całego kraju konkursowe jury wybrało 16 finalistów, wśród nich znalazło się rosnące od ponad 90 lat na Skwerze Niepodległości drzewo. Warto dodać, że od 2012 roku puławski dąb jest oficjalnie pomnikiem przyrody.Zasady konkursu są bardzo proste – wygra drzewo, które zdobędzie najwięcej głosów w trwającym na stronie www.drzeworoku.pl głosowaniu internetowym. Zgodnie z regułami konkursu, można oddać jeden głos za pośrednictwem jednego adresu e-mail. Głosowanie potrwa do końca czerwca, zwycięzcę zabawy poznamy więc na początku kolejnego miesiąca. Drzewo z największą liczbę głosów będzie reprezentować Polskę w konkursie europejskim “Tree of the Year”.

Organizatorem inicjatywy Drzewo Roku jest fundacja Gaja. Konkurs jest organizowany od 2011 roku i ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, turystycznych oraz kulturowych poszczególnych regionów Polski.

Foto: www.drzeworoku.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button